Mobilyaların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken 4 şey

by admin

Yakın zamanda bir mobilya parçasını geri dönüştürmeyi düşünüyorsanız, bu blog yazısı, başlamadan önce bilmeniz gereken dört şeyin yanı sıra neden isteyebileceğinizin nedenlerini özetleyecektir. İleri dönüşüm için popüler mobilya parçaları yemek masaları, sandalyeler, dolaplar, tuvalet masaları ve taburelerdir.

İleri dönüşüm mobilya projeleri birçok nedenden dolayı harika bir fikirdir:

  • Çevre için faydalıdırlar çünkü yukarı dönüştürülmüş mobilya parçanız, üretilecek yeni bir parça ihtiyacının yerini alır.
  • Başka kimsenin sahip olmadığı ısmarlama, benzersiz bir mobilya parçasıyla sonuçlanırlar.
  • Size para kazandırırlar.
  • Bu süreçte yeni beceriler öğrenirsiniz.
  • Beklediğinizden daha kolaylar.
  • Eğlenceliler!

Aşağıda, ilk projenize başlamadan önce mobilya geri dönüşümü hakkında bilmeniz gerekenleri tam olarak paylaşacağız.

1. Pratik tutun!

Aklınızda bir mobilya parçası olsun ya da bir hayır kurumu ya da çevrimiçi olarak satın almayı düşünüyor olun, büyüklüğünü hesaba katmalısınız. Örneğin, küçük bir dairede yaşıyorsanız, bir kuyruklu piyanoyu yenilemek en iyi fikir olmayabilir! İnsanların sevdikleri bir mobilya parçasını bulmanın heyecanına kapılıp, gerçekten uygun olup olmadığını düşünmemeleri yaygındır. İlk geri dönüşüm projenizse, yine de küçük veya basit bir şekilde başlayıp daha büyük ve daha karmaşık parçalara doğru ilerlemek isteyebilirsiniz.

2. Her şey hazırlıklarla ilgili

Mobilyaların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken 4 şey

Yeni bir projeye acele etmek cazip gelebilir, ancak bunu yaparken, uygun şekilde hazırlanmayı unutmak kolaydır. İleri dönüşüm projenize başlamadan önce, üzerinde çalışmak için yer ve zaman ayırın ve ihtiyacınız olabilecek tüm araç ve gereçleri toplayın. Ayrıca, mobilyanızı toz ve örümcek ağlarını temizlemek için nemli bir bezle silin ve başlamadan önce iyice kurumasını bekleyin.

3. Tüm boyalar eşit değildir

Mobilyaları geri dönüştürmek için en iyi boyanın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ahşabınızı hazırlayıp astarladıktan sonra (ve varsa önceki boyayı çıkardıktan) sonra, mobilyalarınızı boyamak için herhangi bir ahşap boyayı kullanabilirsiniz. Yenilendikten sonra mobilya parçasının evin neresine yerleştirileceğini düşünün, çünkü bazı boyalar yalnızca belirli ortamlara uygundur. Örneğin yağ bazlı ahşap boyalarının sadece banyo ve mutfakta kullanılması tavsiye edilir. Akrilik ahşap boya ve alkid ahşap boya, dikkate alınması gereken diğer, daha az toksik seçeneklerdir. Daha uzun süre korunmasını sağlamak için çalışmanızı bir vernikle bitirmeyi unutmayın. Eskimiş, perişan şık bir görünüm için mobilyayı tebeşir boyayla geri dönüştürmeyi düşünüyorsanız, ahşap mobilyalara nasıl uygulayacağınızı aşağıda öğrenebilirsiniz.

4. Küçük değişiklikler büyük bir fark yaratır

Geri dönüşümden bahsedildiğinde, çoğu insanın zihni doğrudan boyamaya atlar, ancak bazen küçük değişiklikler daha büyük bir etki yaratabilir. Bir şifonyer, masa, tuvalet masası veya kapaklı veya çekmeceli herhangi bir parça üzerinde çalışıyorsanız, eski düğmeleri veya kulpları değiştirin ve yarattığı farkı görün! En iyi haber? Size de pahalıya mal olmayacak. Eski mobilyaların yenilenmesi hakkında sorularınız mı var? Yorumlarda bize bildirin!

İlgili yazılar

Yorum yazın

Mobilyaların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken 4 şeyMobilyaların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken 4 şeyMobilyaların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken 4 şey