Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

by admin

Bir işletmeyi yönetmenin diğer birçok yönünün aksine, atık ekipman kiralama için çok fazla en iyi uygulama yoktur. Daha önce hiç atık ekipman kiralamadıysanız, muhtemelen birkaç sorunuz daha fazladır ve hatta nereden başlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Endişelenmeyin, sizi atık ekipman kiralama rehberi için bu temel kılavuzla ele aldık.

Atık Tanımlama

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Hangi atığı ürettiğinizi belirleyerek başlayın. Kendinize sorun: İşletmeniz ne tür atık üretir ve her türden ne kadar atık üretir? Bu, ihtiyacınız olan ekipman türünü ve kapasiteyi veya boyutu belirlemenize yardımcı olacaktır. Atık 2 türe ayrılabilir.

  • Islak ve karışık atık: Karışık atıkları veya tamamen ıslak atıkları işlemek için en iyi seçenek, bağımsız bir sıkıştırıcıdır. Tıp veya gıda işleme endüstrisindeyseniz, bunlar genellikle doğru seçimdir.
  • Kuru atık: Sabit sıkıştırıcılar, plastik, ahşap, karton, karışık kağıt gibi kuru atıkları ve hatta teneke kutular gibi ince metalleri işlemek için tasarlanmıştır.
  • Geri dönüştürülebilir atık: Depolama ve genel işlemenin yanı sıra, geri dönüştürülebilir atıkların taşınması birçok işletme için bir zorluktur. Balya makineleri, geri dönüştürülebilir çöpleri sıkıştırmak ve lojistik zorlukları azaltmak için idealdir.

Bağımsız kompaktör nedir?

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Bir müstakil kompaktör kaybıdır sıvı toplanmış alacak ayrı bir bölmesi vardır. Ünitenin tamamı boşaltmak için bir çöp sahasına taşınabilir ve bu da kullanımı çok daha kolay hale getirir.

Sabit sıkıştırıcı nedir?

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Bir sabit kompaktör kalıcı tek bir yerde sabit olmuş bir kompaktör olduğunu. Bu tür bir sıkıştırıcı, atığın kolay boşaltılması için depolandığı sökülebilir kaplara sahiptir.

Apartman kompaktörü nedir?

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Apartman sıkıştırıcıları diğer sıkıştırıcılardan daha küçüktür ve çöp oluklarının altına yerleştirilir. Sıkıştırıcıya girerken atıkları hissederler ve otomatik olarak sıkıştırmaya başlarlar.

Balya makinesi nedir?

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Bir balya makinesi , tüm geri dönüştürülebilir malzemeleri bir balya halinde sıkıştırarak atık hacmini azaltır. Balya kayışlarla veya sicimle sabitlendiğinden, geri dönüşüm ünitesine taşınması daha kolay hale gelir.

Burgu nedir?

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey

Helezonlar, çöpleri sıkıştırmak için büyük bir ‘vidalı’ tip mekanizma kullanan sıkıştırıcılardır. Atıkların sıkıştırılmasının yanı sıra, büyük parçaları daha küçük parçalara ayırabilirler. Doğru makine tipini belirledikten sonra, ihtiyacınız olan güç ve konteyner boyutuna karar vermek, en yoğun zamanınızda ne kadar atık işlemeniz gerektiğine bağlı olmalıdır. Aksi takdirde, makinenizin en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bozulma riskini alırsınız.

Kompaktörüm varsa balya yapmalı mıyım?

İşletmeniz çok fazla geri dönüştürülebilir atık üretirse, bir balya makinesine yatırım yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz . Geri dönüştürülebilir malzemeleri ücretsiz olarak toplayacak ve size lojistik maliyetinden tasarruf edecek, hatta yeterli olursa ödeyecek şirketler var. Zamanla bu, balya makinesinin maliyetini karşılayabilir ve bazı geri dönüşler sağlayabilir.

Mevcut çöp kutumu veya kompaktörümü yeni bir kurulumla değiştirmeli miyim?

Bir kompaktörünüz varsa, operasyonel verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için doğru ekipmanı sağlayabiliriz. Şu anda bir çöp kutusu kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan kapasiteyi değerlendirebilir ve azaltılmış hacme göre nakliye maliyeti gibi diğer faktörleri optimize etmenize yardımcı olabiliriz.

Atık sıkıştırıldıktan sonra nasıl işlem yapmalıyım?

Taşımalar arasında depolama için çöp kutularına ihtiyacınız olacak ve balyalanmış geri dönüştürülebilir malzemeleri periyodik olarak toplamak için bir geri dönüştürücüyle bağlantı kursanız bile, çöp kutularına yatırım yapmak ve taşıma sıklığı arasında doğru dengeyi bulmanız gerekecek.

Ne kadar alana ihtiyacım olacak?

Balya makinesi veya sıkıştırıcının yanı sıra, çalışanlarınızın alanlarda güvenle çalışabilmesi için çöp kutuları için alana ve açık erişim alanına ihtiyacınız olacak. Atığın nakliyeciye ulaşması için yeterli alan olduğundan emin olmayı unutmayın veya bunun tersi de geçerlidir.

Kira mı, kira mı? Bu atık ekipman kiralama kılavuzunun yardımı ile karar verin

Atık yönetimi ekipmanı satın almanın dezavantajları vardır. Çok büyük ön maliyetlerden kaçınmak istiyorsanız, kompaktör leasing doğru seçenektir. Bu atık ekipman kiralama kılavuzunu takip edin ve işletmeniz için en iyi, sorunsuz atık yönetim sistemini elde edin. Maliyetlerden tasarruf etmek, atıkları ustalıkla yönetmek ve işletmenizin karbon ayak izini azaltmak için yukarıda belirtilen seçeneklerden tam olarak hangi atık ekipmana ihtiyacınız olduğunu bileceksiniz.

İlgili yazılar

Yorum yazın

Atık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her ŞeyAtık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her ŞeyAtık Ekipman Kiralama Rehberi: Atık Ekipman Kiralama Hakkında Her Şey