Ticari Atık Kokusunu Kontrol Altında Tutmanın İpuçları

by admin

Çöp kamyonları, 1930’larda ortaya çıktığından beri etkili atık bertarafına kesinlikle yardımcı oldu. Ancak ortadan kaldıramadıkları tek şey, çöp torbalarının yaydığı korkunç koku.

Bazı kuruluşlar için koku, sıcak günlerde veya çöp kutusu kapalı olmadığında daha belirgindir. Restoran ve süpermarket yöneticilerinin de işi kolay değil. Çoğu zaman, büyük miktarlarda gıda atığı bertarafı nedeniyle korkunç çöp kokularıyla uğraşıyorlar. Ancak, birkaç basit adımla işletmeler ticari atık kokusunu kontrol altına alabilirler.

İşte Çöpleri Etkili İmha Etmenin Yollarına Bir Bakış

1. Koku Gidericiler Kullanın: Koku nötrleştiriciler , koku kontrolü ve hava temizleme için çözümler sağlar. Havadaki oksijenden kimyasal kullanmadan elektronik olarak ozon üretirler. Bağımsız olarak çalışırlar ve yalnızca ara sıra temizlik ve bakım gerektirirler. Ozon üretmek için elektrikli ve elektronik bileşenleri barındırdıkları için az miktarda elektrik kullanırlar.

2. Kimyasal Ajanlar Kullanın: Çeşitli kimyasallar, kilden araba kumu ve kireç tozu, çöp bidonlarının içindeki kokuları ortadan kaldıracak kadar güçlüdür. Kireç tozu etkili ve ucuz bir çözümdür ancak kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Dikkatli kullanılmazsa cilt tahrişine ve solunum problemlerine neden olabilir. Kil çöpü, kullanımı güvenli olan başka bir ucuz çözümdür. Cildinizi tahriş etmez ve hem kokuları hem de sıvıları emmez.

3. Çöp Torbanızı Kapatın: Çöp poşetinizin kokmasını önlemek için plastik çöp poşetleri kullanarak iyice kapatın. Çöp poşetleri farklı boyutlarda, kalınlıklarda ve farklı kapatma türlerine sahiptir. İlk önceliğiniz en az 2 mil kalınlığındaki çöp torbalarını seçmek olmalıdır. Boyut ve kapanış türleri gibi şeyler kişisel tercihler meselesidir. İnce torbalar daha küçük çöpler için daha uygundur ve çöp kutularına konduklarında üzerlerindeki strese dayanamayacaklardır.

4. Kapları İçten Kuru Tutun: Zehirli kokular genellikle mikroorganizmaların bir sonucudur. Çöplüğünüzü bu sorunlardan uzak tutmak için, olabildiğince sık kuru tuttuğunuzdan emin olun. Çöplüğünüze bol miktarda temiz hava sağlayın, böylece nem veya bakteri hapsolma şansı bulamaz. Çöp bidonlarının kapılarını açık tutarak bol miktarda temiz hava alın. Ayrıca, ünitenin üst kapağını her gün birkaç saat havalandırmak için açık tutmak isteyebilirsiniz.

5. Gıdayı Sıvılaştırılmış Atıklara Bölün: Kemirgenler ve diğer haşereler, poşetler kapalı olsa bile yiyecek kokularını tespit edebilir. Ancak çantaların nerede olduğunu öğrendiklerinde, çantaların yırtılması an meselesi. İşletmeniz büyük miktarda yiyecek artıkları ve yenmeyen ürünler üretiyorsa, sıvı atıkları gidere boşaltmadan önce bunları ticari bir gıda değirmeni yardımıyla düzenli aralıklarla atmanız önemlidir. Etkili bir atık yönetimi programının uygulamaya konması için, kuruluşun tüm üyelerinin bu önemli değişiklikleri mümkün kılmak için aktif bir rol oynaması gerekir. At Sıkıştırıcı Yönetimi Şirketi , biz işletmeler için uyarlanmış atık yönetim planları sunuyoruz. Daha iyi bir iş için nasıl bilinçli bir adım atabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

İlgili yazılar

Yorum yazın

Ticari Atık Kokusunu Kontrol Altında Tutmanın İpuçlarıTicari Atık Kokusunu Kontrol Altında Tutmanın İpuçlarıTicari Atık Kokusunu Kontrol Altında Tutmanın İpuçları