İşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yolu

by admin

Çoğu şirket çöp ve geri dönüşümü düşünmez. Ayrıca, atık yönetimi için sabit fiyatlarla genellikle Atık Yönetim Hizmetleri veya yerel nakliyat şirketleriyle uzun vadeli bir sözleşme yaparlar. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, katı atık yönetiminin endüstri payının 2020’den 2026’ya% 2,3’lük bir büyüme oranına tanık olacağının tahmin edildiğini ortaya koyuyor. Sürdürülebilir ve yeşil olmak için birçok ticari işletme, şirketin tüm seviyelerinde ve mülklerde atık azaltma ve yönetim taktikleri uyguluyor. Atık yönetimi paradan tasarruf edebilir, kaynakları koruyabilir ve daha sürdürülebilir bir çalışma ortamı yaratabilir. Ticari bir ortamda atık azaltma taktiklerini uygulamanın çeşitli yolları vardır. Önceliğiniz giderleri azaltmaksa, ticari atık yönetimi maliyetlerinden tasarruf etmek, bunu başarmanın en kolay yollarından biridir.

İşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yolu

1. Pazarlık ve pazarlık atık maliyetleri

Atık sözleşmelerinizi müzakere etmek, ticari çöp faturanızdan tasarruf etmenin en iyi yoludur. Fiyatlar, temel olarak artan depolama maliyetleri, gelişmiş bertaraf süreçleri ve artan vergilendirme nedeniyle dalgalanmaktadır. Şirketler, atık toplama sözleşmelerini müzakere ederek bu maliyetleri kontrol edebilirler. Sözleşmeleri müzakere etmek zaman alıcı olabilir ve en iyi anlaşmayı elde etmek için sabırlı olunması gerekir. Başka bir yol da tasarruf etmenin daha az sıklıkta çöp toplama veya daha küçük çöp kutuları gibi hizmetlerden ödün vermektir.

2. Atık taşıma maliyetlerini Azaltın

Ticari Çöp sıkıştırıcıları , atıklarınızı yoğunlaştırarak ve bazen maliyetinizi düşürerek atık yönetimi programınızı etkili bir şekilde optimize edebilir. Endüstriyel bir sıkıştırıcı, atıkları sıkıştırmak için özel olarak üretilmiştir. Atık taşıma maliyetlerini azaltmanın pratik ve kolay bir yolu, diğer tüm çöp türlerinden kurtulup bunları ticari, endüstriyel bir çöp sıkıştırıcıyla değiştirmektir.

3. Atık faturanızı ücretler için kontrol edin

Dikkatli olmak ve atık yönetimi faturalarına dikkat etmek çok önemlidir. Her zaman takip edin ve geri dönüşüm ve çöp tedarikçinizin hizmetler için gereğinden fazla ücret aldığından emin olun. Bu hizmet sağlayıcılar genellikle faturalar, geç ödemeler veya geri dönüşüm sorunu ücretlerine uygulanan tek seferlik ücretlere uygulanan ekstra ücretleri dikkate alır ve bunlardan feragat ederler.

4. Atık maliyetlerini diğer işletmelerle işbirliği yapın ve paylaşın

Bölgenizdeki diğer işletmelerle işbirliği yapmak, ticari atık yönetimi maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Denenmiş ve test edilmiş bir pazarlık yöntemidir, bu nedenle diğer işletmelerle bir araya gelirseniz daha iyi tasarruf sağlar. Bu şekilde, iki konum için pazarlık yapabilir ve daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

5. Atıkları azaltın ve geri dönüştürün

İşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yolu

Atıkların azaltılması ve geri dönüşüm , çöp bidonlarınızın boyutunu küçültmekle uyumludur. Ne kadar az atık üretirseniz, onu uzaklaştırmak için o kadar az ödeme yapmanız gerekir. Geri dönüşüm sadece çevre için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda ekonomiktir. Fiyatlar bölgeden bölgeye farklılık gösterse de, vergilerden veya belirli bir geri dönüşüm türünden tasarruf edebilirsiniz, bu da faturalarınıza kredi ekler. Buna ek olarak, çalışanlar daha ilgili ve şirketlerinin çevreci olduğu liderlik ekiplerini çok düşünüyor.

6. Ticari atık sağlayıcıları değiştirin

Daha iyi anlaşmalar için mevcut sağlayıcınızla anlaşmalar yaparken daima diğer ticari atık sağlayıcılara dikkat edin. Yerel tedarikçiler genellikle büyük oyunculardan önemli ölçüde daha ucuz fiyatlara sahiptir ve atıkların kolay bertarafı için özel ticari çöp imha ekipmanı sağlar. Değiştirmek ve değiştirmek zor ve stresli olabilir, ancak birden fazla konumunuz varsa önemli ölçüde tasarruf anlamına gelebilir.

Ticari mülklerdeki israfı azaltmanın çeşitli yolları vardır. Atıkların azaltılması ve yönetimi için mülk üzerinde yeni stratejiler uygulamanız gerekebilir. Sonuçları yansıtmak biraz zaman alabilir, ancak paradan tasarruf etmenizi sağlar. Yerel alışveriş, pazarlık, işbirliği, küçültme, azaltma ve geri dönüştürme, uygun maliyetli ticari atık yönetiminin en iyi yoludur.

İlgili yazılar

Yorum yazın

İşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yoluİşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yoluİşletmenizin Ticari Atık Yönetim Maliyetlerini Azaltmasının 6 Yolu