g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>urn $string; } } ?> > FINE('_PDF_POWERED','Joomla! ile Güçlendirilmiştir'); ?> Türkiye Icin Geri Donusum - Ana Sayfa

Türkiye için Geri Dönüşüm

Font Büyüt  Font Küçült  Varsayılan Font  Skip to content Sıkça Sorulan Sorular
FPSS slide image

Çöp Yönetimi ve Ekonomisi

Katı atığın, yani çöpün insana ve çevreye zarar vermesini önlemek için toplanması, taşınması ve bertarafına (yeniden kullanım, geri kazanım, geri dönüşüm, yakma, depolama ve kompost yapma, yakma vb.) "Çöp Yönetimi" denilir.

Devamı...
FPSS slide image

Bahçe ve Balkonda Çevreyi Kurtarma !

Ülkemiz evsel çöpleri içinde mutfak ve bahçeden kaynaklanan organik maddelerin oranı en az %60 lar mertebesindedir. Bu gelişmiş ülkelerde daha düşüktür. Bizde bunun yüksek oluşunun nedeni, henüz ambalaj atıklarının atık akımı içinde yeterince yer almamasıdır.

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

İkinci El Cep Telefonu Piyasasında Geri Dönüşüm İsrafı


Turkcell ve Nokia’nın en büyük çözüm ortağı Teleses’in hazırladığı “Cep’teki Fırsatlar Raporu”, ikinci el cep telefonlarında kullanılan
birçok maddenin geri dönüşümünün gerçekleştirilememesi nedeniyle ekonominin kayba ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Brezilya'nın 'Şekerli' OtomobilleriAteşi sabah saat 2'de yakıyor, 4'te söndürüyorlar. İki saat sonra da işçiler tarlaya giriyor. 20 kişilik bu grubun adı "mavi takım."

Üniforma yok ama herkes aynı renk giysiler içinde, bu sayede hangi vardiyada oldukları anlaşılıyor. Bu, iş bitip de topladıkları şeker kamışları tartıldığı...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Kağıt Pil Geliyor

Son yıllarda, başta bilgisayarlar olmak üzere tüm elektronik araçlar daha da küçülüyor. Ancak güç kaynaklarının, başka bir ifadeyle pillerin küçüldüğüne pek rastlanmıyordu.

Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek… Amerikalı bilim adamları ise son deneyleriyle, ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Sedef Adası Projesi Hayata Geçecek

Enerji Bakanlığı ve ABD Enerji Bakanlığı desteği ile DEİK Türk-Amerikan İş Konseyi, Amerikan-Türk İş Konseyi ve TÜBİTAK’ın iş birliği ile düzenlenen Temiz Enerji Konferansı’nda konuşan Güler Türkiye’nin hidrojen enerjisi alanında ciddi projeler üretmek istediğini bu amaçla İstanbul’da kurulan Hidrojen Enerjisi Teknoloji Merkezi&...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

AB, Hurda Otomobilleri Geri Dönüştürecek


       Avrupa Birliği, araçların geri dönüşümüyle hurdalara hayat vermeye hazırlanıyor. AB’nin bu çalışmaları, 11 yıl sonra otomobil üreticilerinin hurdadan % 100 dönüşüm ile üretime geçmesini sağlayacak. İlk hedef: AB bölgelerindeki ülkelerin 2008 yılına ...

Devamı...


Kyoto Protokolü Cumhurbaşkanınca da onaylandı
Yazar Mustafa Talha Gönüllü   
Pazartesi, 09 Şubat 2009

Türkiye'nin Kyoto Protokolü'ne Katılımının Uygun Bulunmasına Dair Kanun Tasarısı, 05 Şubat 2009 günü, TBMM Genel Kurulu'nda 3 karşı ve 243 olumlu oyla kabul edildi. Cumhurbaşkanımızca da onaylaması ile yasa yürürlüğe girmiş oldu. BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Sekretaryası'na gönderilecek ve 90 gün askıda kaldıktan sonra, Türkiye Kyoto'ya taraf olacak. Detaylı bilgiler Çevre ve Orman Bakanlığı web sitesinde mevcuttur.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Şubat 2009 )
 
Çevre ve Orman Bakanlığının Yönetmelik Taslakları
Yazar Mustafa Talha Gönüllü   
Pazartesi, 09 Şubat 2009

Çevre ve Orman Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesinin hazırladığı yönetmelik taslaklarını ilgiliysek değerlendirelim. Bilgi için okuyabilirsiniz.

ATIKLARIN DÜZENLİ DEPOLANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK TASLAĞI

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ TAŞITLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİK TASLAĞI

ATIKLARIN YAKILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK TASLAĞI

ATIKSU ALTYAPI VE EVSEL KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ TARİFELERİNİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK VE KLAVUZ TASLAĞI  

Son Güncelleme ( Salı, 10 Şubat 2009 )
 
Kent Yönetimi, İnsan ve Çevre Sorunları Sempozyumu '08
Yazar mtg   
Salı, 28 Ekim 2008
2-6 Kasım 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kent Yönetimi, İnsan ve Çevre Sorunları Sempozyumu’08 ile, kent, çevre ve insan etkileşimleri ve bunun sonucunda ortaya çıkabilecek sorunlar ile ilgili uygulamaya yönelik araştırma faaliyetlerinin yansıtılabilmesi; gerçek uygulama alanlarında kazanılan deneyimlerin, karşılaşılan problemlerin ve bu problemler için geliştirilen çözümlerin paylaşılabilmesi için bilimsel seviyede bir tartışma zeminin sağlanması amaçlanmaktadır.
Son Güncelleme ( Cuma, 31 Ekim 2008 )
 
AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Yazar Mustafa Talha Gönüllü   
Perşembe, 06 Kasım 2008

"AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" 06.11.2008 tarihli 27046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Son Güncelleme ( Perşembe, 06 Kasım 2008 )
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 21 - 24 Toplam: 46

Son Makaleler

cho ''; } ?>

Geri Dönüşüm Videoları