g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>urn $string; } } ?> > FINE('_PDF_POWERED','Joomla! ile Güçlendirilmiştir'); ?> Türkiye Icin Geri Donusum - Ana Sayfa

Türkiye için Geri Dönüşüm

Font Büyüt  Font Küçült  Varsayılan Font  Skip to content Sıkça Sorulan Sorular
FPSS slide image

Çöp Yönetimi ve Ekonomisi

Katı atığın, yani çöpün insana ve çevreye zarar vermesini önlemek için toplanması, taşınması ve bertarafına (yeniden kullanım, geri kazanım, geri dönüşüm, yakma, depolama ve kompost yapma, yakma vb.) "Çöp Yönetimi" denilir.

Devamı...
FPSS slide image

Bahçe ve Balkonda Çevreyi Kurtarma !

Ülkemiz evsel çöpleri içinde mutfak ve bahçeden kaynaklanan organik maddelerin oranı en az %60 lar mertebesindedir. Bu gelişmiş ülkelerde daha düşüktür. Bizde bunun yüksek oluşunun nedeni, henüz ambalaj atıklarının atık akımı içinde yeterince yer almamasıdır.

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

İkinci El Cep Telefonu Piyasasında Geri Dönüşüm İsrafı


Turkcell ve Nokia’nın en büyük çözüm ortağı Teleses’in hazırladığı “Cep’teki Fırsatlar Raporu”, ikinci el cep telefonlarında kullanılan
birçok maddenin geri dönüşümünün gerçekleştirilememesi nedeniyle ekonominin kayba ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Brezilya'nın 'Şekerli' OtomobilleriAteşi sabah saat 2'de yakıyor, 4'te söndürüyorlar. İki saat sonra da işçiler tarlaya giriyor. 20 kişilik bu grubun adı "mavi takım."

Üniforma yok ama herkes aynı renk giysiler içinde, bu sayede hangi vardiyada oldukları anlaşılıyor. Bu, iş bitip de topladıkları şeker kamışları tartıldığı...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Kağıt Pil Geliyor

Son yıllarda, başta bilgisayarlar olmak üzere tüm elektronik araçlar daha da küçülüyor. Ancak güç kaynaklarının, başka bir ifadeyle pillerin küçüldüğüne pek rastlanmıyordu.

Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek… Amerikalı bilim adamları ise son deneyleriyle, ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Sedef Adası Projesi Hayata Geçecek

Enerji Bakanlığı ve ABD Enerji Bakanlığı desteği ile DEİK Türk-Amerikan İş Konseyi, Amerikan-Türk İş Konseyi ve TÜBİTAK’ın iş birliği ile düzenlenen Temiz Enerji Konferansı’nda konuşan Güler Türkiye’nin hidrojen enerjisi alanında ciddi projeler üretmek istediğini bu amaçla İstanbul’da kurulan Hidrojen Enerjisi Teknoloji Merkezi&...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

AB, Hurda Otomobilleri Geri Dönüştürecek


       Avrupa Birliği, araçların geri dönüşümüyle hurdalara hayat vermeye hazırlanıyor. AB’nin bu çalışmaları, 11 yıl sonra otomobil üreticilerinin hurdadan % 100 dönüşüm ile üretime geçmesini sağlayacak. İlk hedef: AB bölgelerindeki ülkelerin 2008 yılına ...

Devamı...


Geleceğe Dönüş - Geri Dönüşümle İlgili Güzel Bir Belgesel
Yazar Administrator   
Salı, 24 Şubat 2009
Dijitürk İZ TV'de yayınlanan geri dönüşümle ilgili 37 dakika süreli faydalı bir video. 
Son Güncelleme ( Perşembe, 26 Şubat 2009 )
 
Etkinlik Tanıtımı: ÇESKO 2009
Yazar Administrator   
Cumartesi, 02 Mayıs 2009

CESKO 2009

Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, çevrenin  korunması ve sürdürülebilir kalkınmanın ancak doğal varlıklarımız ile tarihsel mirasımızın korunması ve bu korumanın genç bilim araştırmacılarının desteklenmesi ile sağlanabileceği ilkesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu yöndeki çalışmaların en önemlilerinden birisini de “ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ IV. ÇEVRE SORUNLARI KONGRESİ – ÇESKO 2009” olarak devam ettirmekteyiz. “ÇESKO 2009”, çevre bilimi, teknolojisi ve yönetimi alanlarında çalışan öğrencilerinizin (lisans ve lisansüstü), kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilecektir.
Önümüzdeki yıllarda hızla artacak olan çevresel problemlerin (Kuraklık, su kirliliği, hava kirliliği, katı atıklar, çevre ve sağlık, sanayi ve çevre, küresel ısınma, çölleşme, çevre biyoteknolojisi, çevre hukuku, temiz enerji ve çevre mühendisliği eğitimi) tartışılarak, deneyimlerin paylaşıldığı bir kongre olacaktır.

21-22 Mayıs 2009 tarihlerinde Fatih Üniversitesi' nde düzenlenecek olan Üniversite Öğrencileri IV. Çevre Sorunları Kongresi ÇESKO 2009’a katılımlarınızı bekler, sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 02 Mayıs 2009 )
 
METAL HURDALARIN DIŞ TİCARETİ İLE İLGİLİ STANDARDİZASYON TEBLİĞİ
Yazar Mustafa Talha Gönüllü   
Perşembe, 19 Şubat 2009

ÇEVRENİN KORUNMASI YÖNÜNDEN KONTROL ALTINDA TUTULAN METAL HURDALARA İLİŞKİN DIŞ TİCARETTE STANDARDİZASYON TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: (2009/23) 19 Şubat 2009 PERŞEMBE Tarih ve 27146 Sayılı Resmi Gazete'de Yayınlanmıştır.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 02 Mayıs 2009 )
 
Bahçe ve Balkonda Çevreyi Kurtarma !
Yazar Prof.Dr. M.Talha GÖNÜLLÜ   
Pazar, 09 Kasım 2008

Arkabahçe Kompost Yapması "Backyard Composting" ve Balkonda Kompost Yapma "Balcony Composting"  Prof.Dr.M.Talha GÖNÜLLÜ

Ülkemiz evsel çöpleri içinde mutfak ve bahçeden kaynaklanan organik maddelerin oranı en az %60 lar mertebesindedir. Bu gelişmiş ülkelerde daha düşüktür. Bizde bunun yüksek oluşunun nedeni, henüz ambalaj atıklarının atık akımı içinde yeterince yer almamasıdır. Buna büyük şehirlerimizde dahi halen semt pazarlarından taze meyve ve sebzeleri alma kültürü önemli ölçüde etki etmektedir. Bu kültür, her ne kadar organik çöplerin oluşmasına neden oluyorsa da sağlık için muhtemelen zararlı hazır ürünleri tüketmediği için, toplumumuzun geleceği açısından yararlı bir kültürdür. Aynı zamanda, ambalaj atıkları da az oluşmaktadır.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 27 Mayıs 2009 )
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 17 - 20 Toplam: 46

Son Makaleler

cho ''; } ?>

Geri Dönüşüm Videoları